Herbaty spowite duchem starożytności i pełne nowoczesnej energii!

Geneza Mighty Leaf leży w marzeniu, by starożytne ideały herbaciane przekuć w doskonały, nowoczesny napój pozostając przy tym po stronie najwyższej jakości składników.

Mighty Leaf ma swoją genezę w 1996 roku i jest owocem pasji i wizji małżeńskiej pary Jill Portman i Gary’ego Shinnera. W tymże roku otworzyli oni swój Dom Herbaty w Fillmore, San Francisco. Postanowili oni tworzyć wspaniałe mieszanki herbat z najlepszych składników, jakie tylko są dostępne na świecie; herbat, ziół, kwiatów, owoców, przypraw. W ten sposób najwyższe standardy jakości spotykają się ze wspaniałym smakiem i innowacyjnymi działaniami. W każdej z mieszanek odnajduje się głębię aromatu, wielopoziomowy smak, bogactwo i równowagę.

Wyrazem tych ideałów są niezwykłe saszetki herbaciane, jakie zostały wymyślone przez Mighty Leaf. Kto by pomyślał, że można stworzyć saszetki, które są eleganckie, wygodne, nie pozostawiają smaku w naparze, są przezroczyste, a do tego wszystkiego tak naturalne, że można je kompostować? O saszetkach Mighty Leaf można przeczytać więcej na następnej stronie.

Na kolejnych stronach można też zobaczyć certyfikaty organiczności i koszerności, jakie są przypisane do wielu produktów Mighty Leaf.Odpowiedzialność społeczna

Wspaniale jest też wiedzieć, że Mighty Leaf nie działa w próżni: wspiera lokalną organizację Common Threads, która uczy dzieci szkolne w Chicago i Los Angeles gotowania i świadomych wyborów żywieniowych, a także współorganizuje programy pomocowe dla rolników i lokalnych twórców ze Sri Lanki, Filipin i Maroka.

Na Sri Lance (Cejlonie) wsparte zostały działania Loinorn Tea Garden’s Estate Worker Well-Being Program na rzecz utworzenia lokalnego ośrodka zdrowia, a także program nauki czytania, który obejmuje też opiekę okulistyczną dla dzieci.

Na Filipinach dofinansowywani są twórcy pudełek Abaka – rzemieślnicy z Distant Village. Aby polepszyć ich poziom życia Mighty Leaf zasponsorowało edukację ich dzieci. Wcześniej wydawali oni na szkoły nawet 80% dochodów. Program trwa od 2007 roku. W Maroku od 2008 roku wspierany jest sierociniec: Mighty Leaf funduje w nim codzienny popołudniowy posiłek dla dzieci.

Mighty Leaf Tea to wyjątkowej jakości liście herbat spowite duchem starożytności i pełne nowoczesnej energii!