Dlaczego warto inwestować w ekologiczne kotły co

Lip 8, 2020 Kotły c.o.

Na rynku dostępnych było do tej pory wiele rodzajów kotłów na paliwa stałe. Do niedawna bardzo popularne były tzw.kopciuchy – stare piece, których poziom emisji i efektywność energetyczna pozostawiały bardzo wiele do życzenia. Na szczęście poziom świadomości dotyczący wpływu źródła ogrzewania na stan powietrza stale rośnie.

Do tego bycie eko staję się nie tylko koniecznością, ale i modą. A świadomość, że każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do tego by być eko też rośnie. Odgórne normy narzuciły na producentów zakaz produkowania pieców poniżej klasy 5. To oznacza, że kupienie pieców starego typu będzie już praktycznie niemożliwe. Na rynek wchodzą natomiast nowoczesne ekologiczne kotły co. Mimo, że ich cena będzie nieco wyższa warto w nie inwestować. Dlaczego? Powodów jest kilka:

  • więcej pieniędzy w domowym budżecie – nowoczesne, ekologiczne piece co są przyjazne nie tylko dla środowiska, ale również dla naszego portfela. Ich sprawność energetyczna może sięgać nawet 90% podczas gdy efektywność starych kotłów to około 60-70%. Choć sam kocioł kosztuje nieco więcej to można skorzystać z rządowych dotacji w ramach programu Czyste powietrze
  • dbałość o środowisko – dbałość o naszą planetę powinna leżeć na sercu nam wszystkim, dlatego wybierając urządzenie grzewcze warto iść z duchem czasu i wybierać ekologiczne kotły co. Emitują one znacznie mniej szkodliwych substancji, muszą bowiem spełniać normy wprowadzonej niedawno unijnej dyrektywy Ecodesign.
  • wygoda – nowoczesne ekologiczne piece co, są bardzo wygodne w użytkowaniu i bezpieczne. Są to bardzo nowoczesne urządzenia, które swoją pracą mają zapewnić możliwie jak najwygodniejsze ogrzewanie domu. Dlatego wybierając ekologiczne piece co użytkownicy poczują dużą różnicę. Nowoczesne piece nie wymagają chłodzenia, uzupełniania podajnika i nieustannego monitorowania.

Jeśli planujesz budowę domu i stajesz przed koniecznością wyboru systemu ogrzewania wybierz ekologiczne kotły co – a zyska na tym twój portfel, ty i środowisko. Zapoznaj się z ofertą https://kotlyleszka.pl/

Przez admin